MALONOGOMETNA LIGA OPĆINE SAPNA

Medijski pokrovitelj SapnaOnLine
  SapnaOnLine Kompletirano drugo kolo

Utakmicama MNK Sapna trade - MNK Oluja Međeđa i MNK Mupy - MNK ODB kompletirano je drugo kolo malonogometne lige općine Sapna. U oba susreta postignut je identičan rezultat - 5:0!

Pobjede su osigurale ekipe MNK Sapna trade i MNK Mupy.

Igrači ekipe Sapna trade su u prvoj utakmici strpljivom igrom, od noge do noge, kontrolirali i igru i rezultat s time da su i igrači Oluje imali nekoliko izvanrednih prilika za postizanje pogotka. No, kako ih je danas išlo pokazuje i penal kojeg su propustili realizirati.

Dva pogotka za pobjednički tim je postigao Selimović Nermin, a još po jedan su dodali Halilović Emir, Nuhanović Sedin i Omerović Isaid - Pedija.

Druga utakmica je igrana od 19 sati u kojoj su u prvom poluvremenu igrači ODB-a podsjetili na dane kada su njihovi igrači harali malonogometnim terenima naše općine i šire. Dok su imali snage rezultat je ostao nepromijenjen. Ipak, Elvis Hamzić je udarcem iz daljine obezbijedio Mupy-u minimalnu prednost na poluvremenu.

U drugom poluvremenu je došla do izražaja bolja fizička pripremljenost igrača Mupy-a pa je prvo Sejdinović Edo povisio na 2:0, a onda je sa dva pogotka Mirzet Bećirović obezbijedio pobjedu Mupy-u za tri boda i drugo mjesto na tabeli. Svojim drugim pogotkom na utakmici tačku na i je stavio Elvis Hamzić.

Prvenstvo se nastavlja narednog vikenda kada su na programu utakmice trećeg kola.

Najava narednog kola

Takmičenje u malonogometnoj ligi općine Sapna je odigravanjem 13. kola završeno. Prvak lige je ekipa Žule komerc iz Goduša, koja je ostavila i najjači utisak.

Prvih 6 ekipa će učestvovati na Bajramskom turniru u Sapni.