SapnaOnLine

Ovdje ste:: Sport Fudbal Zaslužena ali teško osvojena tri boda Sloge

Zaslužena ali teško osvojena tri boda Sloge

Ispis
Po izuzetno lijepom vremenu, dobrim uslovima za igru a pred pedesetak gledalaca, Sloga je sa 3:1 savladala goste iz Devetaka.

Utakmica je protekla u dobroj igri obje ekipe. Nakon nekoliko vrlodobrih prilika domaćih igrača i jedne prilike gostiju, Sloga je povela golom Spahića u 32. minuti ali su gosti iz Devetaka poravnali već nakon pet-šest minuta igre, nakon što je gostujući igrač Mujkić izbjegao ofsajd-zamku.

U drugo poluvrijeme se ušlo napadima domaćih i kontranapadima gostiju. Sudija u 50. minuti propušta dosuditi najstrožu kaznu za domaće nakon igranja rukom u kaznenom prostoru a nakon toga ne svira očigledno povlačenje gostujućeg igrača u kontri od strane domaćeg igrača (najstrožu kaznu je propustio dosuditi i za goste u prvom poluvremenu). Takvim svojim odlukama, samo je unosio nervozu među igrače. Tolerisao je nekoliko grubih prekršaja za koje je morao posegnuti za javnim opomenama. Da jeste možda bi i rezultat bio drugačiji. Ovako, do 80. minute smo gledali napade domaćih, opasne kontranapade gostiju a onda je rezervista i povratnik nakon ozljede ramena, Mujkić sa 20-tak metara uspio zatresti mrežu odličnog golmana DSK.

U 89. minuti je Hasanović, još jedan povratnik u redove Sloge, sa 18 metara pogodio za konačnih 3:1. Pored svega što smo vidjeli na terenu, pobjeda domaćih je zaslužena. Imali su puno više loptu u svom posjedu, konstantno su napadali, imali više prilika i veliki broj šuteva prema golu. Ono što je, dakle, obilježilo meč su teško osvojena tri boda za domaćina, konstantni napadi Sloge i dobra igra DSK-a te sudijske odluke.

Zbog izostanka M. Hamzića, Seferovića i Selimovića Sloga je prvi put igrala formaciju 3-4-3 ali to nije bilo najsretnije rješenje, pa je nakon prvog poluvremena igra transformirana u nešto češće igranu 4-3-3. Ni u ovom meču nije nastupio Nuhanović.