Ovdje ste:: Sport Fudbal

Ispis

U?enici Osnovne kole Sapna su zauzeli 3. mjesto na zavrnim turniru EUFOR kupa u Sarajevu, nezvani?nom prvenstvu BiH u malom nogometu za u?enike osnovih kola.

U ovom takmi?enju je u?e?e uzelo 335 ekipa sa prostora cijele Bosne i Hercegovine a nai su dje?aci prvo osvojili kvalifikacioni turnir u Gra?anici da bi na zavrnom turniru u konkurenciji 28 timova pobjedom nad Modri?om zauzeli 3. poziciju.

Ova im je pobjeda kao nagradu donijela putovanje u Njema?ku, u Wolfsburg, gdje ?e gledati utakmicu istoimenog bundesligaa.

Prvo mjesto u kategoriji dje?aka i putovanje u London gdje ?e posmatrati utakmicu engleskog premierligaa Tottenhama, osvojila je O "Mladen Stojanovi?" iz Laktaa. Za osvojeno drugo mjesto u kategoriji dje?aka, malonogometna ekipa Osnovne kole "Safvet-beg Baagi?" dobila je putovanje u Amsterdam i ulaznice za utakmicu viestrukog prvaka Evrope - Ajaxa.