Ovdje ste:: Sport Fudbal OŠ Sapna treća u BiH

OŠ Sapna treća u BiH

Ispis

Učenici Osnovne škole Sapna su zauzeli 3. mjesto na završnim turniru EUFOR kupa u Sarajevu, nezvaničnom prvenstvu BiH u malom nogometu za učenike osnovih škola.

U ovom takmičenju je učešće uzelo 335 ekipa sa prostora cijele Bosne i Hercegovine a naši su dječaci prvo osvojili kvalifikacioni turnir u Gračanici da bi na završnom turniru u konkurenciji 28 timova pobjedom nad Modričom zauzeli 3. poziciju.

Ova im je pobjeda kao nagradu donijela putovanje u Njemačku, u Wolfsburg, gdje će gledati utakmicu istoimenog bundesligaša.

Prvo mjesto u kategoriji dječaka i putovanje u London gdje će posmatrati utakmicu engleskog premierligaša Tottenhama, osvojila je OŠ "Mladen Stojanović" iz Laktaša. Za osvojeno drugo mjesto u kategoriji dječaka, malonogometna ekipa Osnovne škole "Safvet-beg Bašagić" dobila je putovanje u Amsterdam i ulaznice za utakmicu višestrukog prvaka Evrope - Ajaxa.