Ovdje ste:: Sport Fudbal u Sapni U Sapni neriješeno

U Sapni neriješeno

Ispis

U zaostaloj utakmici 17. kola Prve nogometne lige TK-a, grupa jug, jučer su u Sapni OFK GLAS DRINE i NK Husinski rudar podjelili bodove.

Po izuzetno lijepom vremenu za igru i pred oko 300 gledalaca, OFK GLAS DRINE je prikazao najlošiju igru u ovoj sezoni na svom terenu i u čitavih 90 minuta nisu uspjeli zatresti mrežu danas vrlo dobre ekipe sa Husina. Tako se rezultatska kriza OFK nastavila i u ovom susretu i ako je trener Hamidović konačno na raspolaganju imao sve igrače.

Prvih petnaestak minuta proteklo je u ispitivanju snaga, bez izglednih prilika osim one iz 7. minute kada se gostujući napadač iznenada našao sam pred istrčalim golmanom domaćih koji pokušaj lob udarca spriječava izbijajući loptu rukama iako se nalazio nekih pola metra van svog šesnaesterca. Glavni sudija ovog susreta tada je napravio možda i jedninu ali veliku grešku kada domaćem golmanu nije pokazao crveni karton i put u svlačionicu.

Kako je vrijeme odmicalo gosti sa Husina su se pokazivali kao čvrsta i odlučna ekipa a domaći igrači su postajali sve nervozniji jer nikako nisu uspjevali doći do prilike da ugroze njihov gol. Nervoza se sve više povećavala jer domaći igrači nisu uspjevali pružiti ono što je od njih očekivala danas mnogobrojna publika.
Sve što su igrači OFK Glas Drine u prvom poluvremenu uradili, bio je odličan šut Sejdinovića sa oko 20 metara nakon kojeg se zatresla prečka i par poluprilika koje nisu mnogo obećavale .

U drugo poluvrijeme domaćini su ušli mnogo ofanzivnije, zaigrali mnogo povezanije i bili znatno opasniji po gol gostiju. Ređale su se prilike jedna za drugom ali gostujuća odbrana uspješno je odolijevala svim naletima i iz svake situacije izlazila kao pobjednik.

Husinski rudari su na kraju mogli doći čak i do pobjede. U trenucima kada su domaći bacili sve karte u napad, 5-6 minuta prije kraja, gosti sa Husina su iskoristili priliku za brzi kontra napad ali se njihovi napadači nisu najbolje snašli pred golom domaćeg golmana Garibovića koji je iskoristio njihovu nespretnost i lako pokupio loptu.
Stekao se utisak da domaći danas nisu imali svoj dan jer i pored žestoke ofanzive, do kraja utakmice nisu uspjeli probiti Husinski bunker. Na kraju je ipak ostalo nepopularnih 0:0.
Utakmica je protekla u izuzetno fer i korektnoj igri, sudijska trojka je dobro obavila svoj zadatak a detalj iz 7. minute je brzo zaboravljen. Gosti sa Husina mogu biti zadovoljni rezultatom ali i ukupnim međuljutskim odnosom na terenu i van njega.

Trekst: Zixx, foto: SoL

Dobošnica: Željezničar - OFK Glas Drine 2:1

U okviru 18. kola Prve nogometne lige TK-a, grupa jug, Željezničar je u nedjelju na svom terenu u Dobošnici, teže nego je očekivao, slavio pobjedu protiv ponovno oslabljene ekipe OFK "GLAS DRINE", rezultatom 2:1.

Pred tek 50 gledalaca, po izuzetno toplom i sparnom vremenu, Željo je ostvario još jednu pobjedu i zadržao se u samom vrhu tabele. OFK Glas Drine, bez napadačkog dvojca Redžepović i Džafić i kaptena Nuhanovića, dobro je i prošao.

Prvu pravu priliku domaći su i iskoristili, igrao se 13. minut kada je odbrana gostiju pogriješila a domaći napadač bez većih poteškoća pospremio loptu iza leđa golamana Garibovića. U 26. minuti, grešku odbrane OFK-a, domaći koriste i udvostručuju prednost. Do kraja poluvremena, domaći su imali igru u svojim nogama i stvarali poluprilike a gosti su preko mladog Jukića propustili najizgledniju šansu za smanjenje rezultata.
U drugo poluvrijeme gosti su ušli znatno otvorenije, što je već u 52. minuti rezultiralo pogotkom Hazića za 2:1. I u nastavku susreta gosti prijete ali veoma teško vrijeme za igru (sparina) doprinijelo je tome da niti jedna ekipa nije mogla dati svoj maksimum. Ipak, do kraja meča, domaći su propustili još par izglednih prilika za povećanje rezultata ali je do kraja susreta ostalo 2:1.

Utakmica je protekla u veoma fer i korektnoj igri, u kojoj je dodjeljen samo jedan žuti karton gostujućem igraču i to zbog nesportskog ponašanja.
Ovo je svakako primjer kako se trebaju igrati sve utakmice u našim ligama.

Priliku da popravi utisak i da se vrati na sami vrh tabele OFK ima već u Srijedu kada u zaostaloj utakmici 17. kola dočekuje NK Husinski rudar a u subotu u redovnom 19. kolu, OFK-a je ponovno domaćin ekipi G.Rainaca.