Ovdje ste:: Sport Fudbal u Sapni Sloga upisala pobjedu

Sloga upisala pobjedu

Ispis
U Sapni su jučer u okviru 2. kola Prve kantonalne lige, grupa jug, snage odmjerili OFK "Sloga" i Mladost iz Puračića. Od samog početka utakmice igrači OFK "Sloga" su krenuli veoma ofanzivno a ta ofanzivnost se isplatila već u 6. minuti kada je mladi Edib Jukić...
... iz jedne solo akcije napravio sjajan dribling na ivici šesnaesterca i preciznim udarcem s lijeve strane matirao gostujućeg golmana.

Prije početka utakmice, predstavnik DOO "ADSA" Sapna, Admir Selimović, koji je ujedno i član Uprave OFK "Sloga" donirao je klubu dva nova kompleta sportske opreme u kakvima igra trenutno vodeća ekipa Premijer lige, ekipa Veleža. Prva garnitura je bijela sa plavim štucnama, u kojima je ekipa Sloge igrala jučerašnji meč, a druga je plave boje. Promjene koje su se desile u klubu pred početak sezone i na ovaj način su pokazane.

I u nastavku domaći su imali više od igre i stvarali veoma izgledne prilike, od kojih izdvajamo stativu Sejdinovića i odličan volej udarac Hamzića ali lopta nije nalazila put ka mreži gostiju. Ipak, gosti su iz jedninog ozbiljnijeg napada izjednačili. Nakon jednog dubinskog ubacivanja gostiju iz Puračića, pomoćni sudija je propustio označiti ofsajd poziciju iako je ona bila očigledna a pred golamana Garibovića istrčavaju tri gostujuća napadača. Prvi udarac Garibović odlično brani ali se lopta odbija do drugog napadača koji se u momentu šuta ponovno nalazi u nedozvoljenoj poziciji ali i ovaj put pomoćnik ne diže zastavicu, nakon čega Puračićki napadač lagano pogađa nezaštićenu mrežu za 1:1. S neriješenim rezultatom otišlo se i na odmor a u drugom poluvremenu slijedi opšta opsada gola gostiju iz Puračića.

Redale su se prilike jedna za drugom ali su mreže mirovale sve do 75. minute kada najbolji strijelac "Sloge" Redžepović odlično reaguje i glavom pogađa za 2:1. Domaći su do kraja željeli smiriti igru i sačuvati prednost što im se u 87. minuti umalo nije osvetilo jer su gosti iz Puračića propustili priliku da iz Sapne odnesu jedan bod. Naime, nakon jedne akcije gostiju, lopta je dobila karambol i odbila se do jednog od Puračićkih igrača koji šutira ka golu domaćih a lopta se od istrčalog golmana domaćih Garibovića odbija do drugog napadača Mladosti, koji sa 2 metra šutira preko praznog gola.

Ništa efikasniji nisu bili ni domaći napadači, već u narednom napadu, igrači Sloge su propustili dvije slične situacije. Prvo je strijelac prvog gola Jukić, izbio sam pred golamna gostiju i umjesto da šutira u bilo koji ugao gola Puračićana, pokušava predriblati i golmana ali se na kraju spetljao i predao loptu u ruke golmanu Mladosti. Minutu kasnije, tek što je ušao u igru, debitant Salihović Jasmin šutira preko gola sa svega 6-7 metara i ne koristi odličnu priliku da riješi utakmicu. Ipak, do kraja susreta rezultat je ostao nepromijenjen te je OFK "Sloga" zasluženo zabilježila prvu ovosezonsku pobjedu.

Utakmica je igrana u izuzetno dobrim vremenskim prilikama a oko Gradskog stadiona u Sapni, iako se termin utakmice poklapao sa terminom odigravanja utakmice naše reprezentacije, bilo je oko 150 posjetilaca. Može se reći da sudijska trojka u ovoj utakmici nije zadovoljila jer je u više navrata donosila pogrešne odluke, a ponovno treba istaći fer i korektan odnos igrača, službenih lica i navijača OFK "Sloga" prema gostujućoj ekipi kako na terenu tako i van njega.