Ovdje ste:: Sport Fudbal u Sapni Sloga Sapna : Teočak 2:0

Sloga Sapna : Teočak 2:0

Ispis
U okviru 9. kola Prve nogometne lige Tuzlanskog kantona, u subotu je u Sapni odigran komšijski derbi između ekipa OFK "Sloga" Sapna i NK Teočak.

Po kišnom vremenu i po izuzetno klizavom terenu, pred svega pedesetak posjetilaca, gledali smo do sada najljepšu utakmicu u toku ove takmičarske sezone.
Sam početak utakmice kasnio je čak 40 minuta iz razloga što je ekipa iz Teočaka imala saobraćajnih problema prilikom dolaska u Sapnu.

Prvu priliku imali su gosti iz Teočaka, jedan nerezonski centaršut umalo nije završio u golu domaće Sloge ali je lopta pogodila gornji dio prečke gola domaćina. Od tog trenutka, igrači Sloge preuzimaju inicijativu i sve češće prijete golu gostiju iz Teočaka. Prvu priliku za postizanje gola za domaću ekipu imao je kapiten Nuhanović iz slobodnog udarca ali njegov šut brani golman Teočana. Već u 10. minuti, najbolji strijelac OFK"Sloga", Salko Redžepović pogađa za 1:0. Nakon centaršuta s desne strane Redžepović šutira glavom sa oko 5 metara i pogađa prečku a na odbijenu loptu ponovno natrčava Redžepović i neometano pogađa mrežu Teočana.

I u nastavku susreta domaći imaju više od igre i češće su u posjedu lopte ali ne uspjevaju ugroziti mrežu gostiju. Mladi Jukić imao je odličnu priliku da poveća prednost domaćih kada koristi grešku gostujuće odbrane i istrčava sam pred golmana ali je previše oklijevao te je ga je sustigao jedan gostujući igrač i loptu izbacio u korner. Odmah potom, nakon centaršuta iz kornera, lopta se odbija do Omerovića koji sa oko 10 metara šutira tik pored stative gostujućeg gola.
Ipak u 23. minuti, Nuhanović šutira slobodan udarac sa lijeve strane (skraćeni korner) odbrana gostiju izbacuje loptu van šesnaesterca na koju natrčava Edib Jukić i preciznim udarcem sa oko 20 metara postiže eurogol za 2:0.

Do kraja poluvremena gledali smo igru koja se odvijala uglavnom na polovini terena, bez posebno zrelih prilika za promjenu rezultata.

U nastavku susreta gledali smo otvorenu i veoma dobru igru i jedne i druge ekipe. Niz lijepih kombinacija, driblinga, dodavanja i poteza koji su malobrojnoj publici izmamljivali aplauze ali na žalost koji nisu rezultirali pogotcima. Gosti iz Teočaka su imali tek jednu ozbiljniju situaciju za postizanje gola ali je dobro intervenisao golman Garibović dok je golman gostiju imao mnogo više posla ali na njegovu sreću u drugom dijelu je ostao nesavladan. Domaći su u nastavku propustili nekoliko prilika da povećaju prednost od kojih je najzrelija ona iz 70. minute kada je Husejnović šutirao loptu glavom i pogodio stativu, ali je do kraja rezultat ostao nepromjenjen 2:0.

I ova utakmica protekla je u veoma fer i korektnoj igri obje ekipe pa je sudijska trojka imala veoma malo posla a i to malo je obavila po propisima. Glavni sudija je dodjelio tek po jedan žuti karton i jednoj i drugoj ekipi, igraču Teočaka zbog nedozvoljeno oštrog starta a kod domaćih je požutio strijela drugog gola Jukić zbog neprimjerenog radovanja nakon postignutog pogotka.

U narednom, predposlednjem kolu u jesenjem dijelu prvenstva, OFK Sloga ide u goste kod Mladosti 78 iz Vukovija a Taočak na svom terenu dočekuje Prokosoviće.